Lyžování na Telnici

Sjezdové lyžování

Ve Ski areálu Telnice na vás čeká 6 lyžařských vleků o délce 150 až 900m, lanovka o celkové kapacitě 3 500 osob za hodinu a 5 060 metrů sjezdových tratí všech druhů obtížnosti. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány a upravovány dvěma sněhovými rolbami. 

Běžkování v Telnici

Středisko Telnice je součástí Krušnohorské bílé stopy (Krušnohorská magistrála). Celková trasa Krušnohorské bílé stopy včetně tratí v jednotlivých střediscích je 252 km. Trasa vede z úplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. Středisko je propojeno při příznivých podmínkách na Komáří vížku a dále potom na Cínovec anebo běžeckých okruhů na Adolfově (2, 3, 4, 5 a 7 km okruhy). V posledních letech je dost oblíbená i trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé. Směrem na Nakléřov je taky krásný okruh kolem Jeleního vrchu. 

Jelikož je po celé délce vedena po silnicích, je v letním měsících vhodná také pro pěší či cykloturistiku. V celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest.

Lyžařská škola

Hned u penzionu se nachází lyžařská škola, která disponuje vlastním lyžařským vlekem a dětským areálem. O děti se postarají zkušení a profesionální instruktoři.

Lyžařská škola nabízí jak individuální, tak i skupinové lekce či výuku pro školy a školky.
Pro více informací klikněte ZDE

Půjčovna lyží

Půjčení či seřízení lyžařského vybavení je možné vyřídit v půjčovně, která je taktéž součástí areálu.
Pro více informací klikněte ZDE